Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
 

                        CHINESE CRESTED DOG - FCI

 

 

 

 

O NÁS

Mezinárodně chráněný název „ CHARMIONE de La DUBREN“ nám v Belgii a následně na ČMKU zaregistrovali 21.11.2008 pod  registračním číslem 956/08.

 
Zatím žijeme v Praze,ale doufáme, že se to v dohledné době změní na bydlení v malém domečku se zahradou.

   

 

             

Když začnu od úplného začátku,  moje dětské toužení po vlastním psovi proběhlo ve stylu: "Až budeš mít svojí domácnost pořiď si třeba slona".
Toho jsem se dočkala až v roce 1991. První byla úžasná fenka NO z pražského útulku. Dala jsem jí jméno Attila a svoje srdce. Nebyl to žádný zázrak v exteriéru ,ale povahu,tu by jí mohl kde kdo jen tiše závidět. Byly jsme spolu deset nádherných let. Kámošky v dobrém i zlém.  Kdyby musela, položila by za mě život.
V roce 1999 k nám přišel mazlíček v podobě yorkšírského teriéra Alžbětky fon Poděbrady. Byla mrňavoučká,ale čertík, který byl na několika místech najednou současně.Taky jí paní chovatelka říkala pracovním jménem "la Niňa".
Attilka si z ní okamžitě udělala miminko, které je třeba milovat, chránit a vychovávat.
Naučila jí všechny psí lumpárny dílem okamžiku, ale taky poslouchat a nebýt rozjívené štěně.

    


Když mi Attilka odešla do psího nebe v roce 2001 myslela jsem, že to neunesu,ale malá rošťanda mi moc pomáhala svou neustálou pozorností.
Bylo nás, ale doma pořád nějak málo,a tak jsem Betynce pořídila jednoho dne kámošku. Jmenuje se Barborka a je taky yorkšírka.
Barborka k nám přišla už dospělá, od paní,která si ji  nemohla nechat.Bylo jí něco přes tři roky, a chvilku jí trvalo než si zvykla na novou rodinu.
Malá nedorozumění a chvilky nejistoty se po několika týdnech urovnaly a holčičky si spolu báječně rozumějí.
Barunka měla také dvakrát miminka a z druhého vrhu jsem si nechala chlapečka jménem Charlie.
Charlie je kouzelný chlapeček, tatínek mnoha krásných štěňátek, a už nějakou dobu bydlí u mé kamarádky Dáši, v domečku v Neratovicích.
Bohužel nešlo, když dospěl, aby s námi bydlel v garsonce, protože holky pro něj nebyly vhodné nevěsty. A zkuste uhlídat mladého dona Chuana !
 

 Někdy v roce 2006 jsem pomyslela na krásného a elegantního čínského chocholatého psa.

A pak  jsem si jela pro Aničku , celým jménem
Annalies Bohemia Ortles, k paní chovatelce Aleně Buriánkové, která bydlí kousek od České Lípy.
  Anička byla posledníček z celého vrhu,ale to asi čekala na mě!

 


A tím začala moje oficielní, chovatelská a výstavní kariéra. Premiéru jsme měly v Brně 10.2.2008 kde jsme dostaly VN4 a já věřím ,že jsem to Aničce kazila já, protože ona byla v kruhu od první chvíle jako doma. Na všech „ dětských“ výstavách jsme vždy získaly ocenění VN – velmi nadějná a když jsme přešly na vyšší dívčí, nikdy jsme nešly pod známku Výborná. V srpnu jsme se dočkaly i prvního titulu a z výstavy Duo Bratislava jsme konečně přivezly i CAJC!
V srpnu 2008 se opět rozrostla naše smečka. Přivezla jsem si domů plešatou slečnu Maiki-Čin-čin Pet.
Děkuji ti Rebeko

 


Nebyla už žádné štěňátko, ale dospělá psí slečna.Bylo jí 2,5roku a bývalá majitelka už jí nechtěla. Žije teď s námi a jsme všichny šťastné.
Majča zapadla do kolektivu, jako by tu byla odjakživa. Zabrala část mojí postele naprosto automaticky a nenašel se nikdo, kdo by jí vyhnal.
Po čase co je s námi si už ani nedovedu představit smečku bez ní.
Začátkem října 2008 jsme se vypravily na Evropskou výstavu do Budapešti a byl to moc hezký výlet.
Anička si přivezla výbornou a to jsme se poprvé předváděly dohromady s plešatýma a bylo nás v kruhu 19! Moc se nám to nelíbilo, ale co se dá dělat, jiný kraj, jiný mrav. Ale výstavy jako takové se nám líbí a chystáme se i na chovatelskou kariéru. Tak nějak si myslím, že u dvou číňanů nezůstaneme.Nakonec tři je lepší číslo, než dvě! 

O všech našich dalších dobrodružstvích s číňany se pravidelně dozvíte z aktualit na těchto stránkách - ZDE

 

  

 

                           

     

 

                                                           

 

 

 
 
TOPlist