Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
 

                        CHINESE CRESTED DOG - FCI

 

 

 

 

Víkend 12.a 13.června byl pro nás opravdu rušný!

V sobotu ráno jsme se všechny vykrášlené vydaly pro tetu Lucku s klukama a odfrčely jsme na 45.Podbrdskou krajskou výstavu psů v Rokycanech.

Počásko bylo úžasné,skoro až moc,ale všechno se vydařilo báječně.

Naším posuzovatelem byl pan ing.Leoš Jančík.

Jako první do kruhu nastoupila do mezitřídy naše Belinka společně se svojí sestrou Booginkou,holkám to na trávě docela běhalo,až na ty ocásky :)).

Pan rozhodčí nás ocenil známkou VD2 a posudkem:

1,5 letá fena,středně hnědé oko,korektní skus,korektní horní linie i ocas,korektní úprava

 

 

 

Jako druhá byla na řadě Majdalenka,předváděla se ve třídě otevřené v konkurenci čtyř feneček.

Majda na výstavy moc nejezdí,ale tentokrát to všem předvedla,jak kdyby byla ostřílený výstavní harcovník.Moc jí to bavilo a pan rozhodčí jí ohodnotil známkou

Výborná 1 vítěz třídy

a posudkem:

4letá fenka,bez velkých úprav,korektní oko,ucho,korektní stavba těla,dobré předvedení

 

 

 

Jako třetí šla do kruhu naše malá Ann také v konkurenci čtyř feneček ve třídě mladých.

Od pana rozhodčího dostala známku VD3 a posudek:

Roční fenka,hlava odpovídá typu,pevné ucho,pigmentace nosu a oka odpovídá celkové barvě srsti.Ne zcela ideální horní linie/co by jsme čekaly v tomto věku/srst v rámci standartní úpravy,milá v povaze.

 

 

 

Jako čtvrtá a poslední z naší smečky šla do kruhu Anička.Jako vždy na výstavě byla nadšená,že se může předvádět,byla ve třídě otevřené sama,ale radost jí to nezkazilo:))

Od pana rozhodčího dostala ohodnocení

Výborná 1 vítěz třídy

s posudkem:

3letá fenka,korektní hlava,středně hnědé oko,korektní ucho,nůžkový skus,korektní horní linie i ocas,dobře předvedená

 

  

 

Výstava se tentokrát neprotáhla do pozdních opoledních hodin,bylo krásné počásko,a tak jsme se rozhodli navštívit mojí mamku a dát si kafíčko a něco na zoubek před návratem do rozpálené Prahy.

Mamka nás uvítala s otevřenou náručí,uvařila kafíčko,naložila dobrotky zkrátka nám nic nechybělo :))

 

                                                                                                                                   

Po návratu do Prahy nás čekala nejmilejší návštěva ze všech,přijeli totiž z Přerova naši nejmilejší přátelé Dáša a Jindra s Conií,která se spolu s námi v neděli zůčastnila "psí maturity",která byla tentokrát u nás v Praze v příjemném penzionu v Dolních počernicích.

 

                                                                                                         

         Po příjemném večeru tu byl den "D" neděle.

Místo určení je od nás pouze kousek,tak se odehrálo vše v klidu a pohodě.

Po příjezdu jsme se setkali s našimi chlapečky Assconem a Allwinem,tak to bylo velmi příjemné dopoledne.

   

Allwin je nyní již chovný!

  

Asscon je již chovný!

 

Ann je již chovná!

 

Belle Ami je již chovná!

 

  

 

První úspěch naší malé Ann jsme si přivezly 25.4.2010 z Mezinárodní výstavy v Českých Budějovicích.Paní rozhodčí Věra Sosnová ohodnotila Ann známkou Výborná 1 CAJC s posudkem:

Typická elegantní fenka s velmi pěknou hlavou,výborné úhlení a osrstění,prostorný pohyb.

 

 

 

 

Moje milovaná holčička Anička si přivezla Výbornou z konkurence osmi fenek a posudek:3letá fenka,dobrý tělesný rámec,dobrá břišní linie a úhlení,standartní pohyb.

 

 

 

  

 

V sobotu 10.4.2010 jsme si s holčičkama udělaly výlet za kamarádkou Evou a její partou do vesničky Srbsko u Karlštejna.Počásko se celkem vydařilo,osazensvo bylo moc fajn a holky šly z jednoho klína na druhý.Domů dorazily unavené,vyběhané a plné příjemných žážitků.

 

Více fotek najdete zde.

 

 

 

První jarní den nás vytáhlo sluníčko na výlet.Navštívily jsme kamarádku Lucinku v Kolíně,a ta nás vzala na prochajdu podle řeky Labe.

Moc se nám tam líbilo a holčičky si to báječně užily!

Více fotek naleznete zde.

 

 

17.3.2010 oslavila naše malá holčička ANN svoje první narozeniny!!! 

 
  
 
Gratulujeme taky všem bráškům!
       
 

 

 

Začátkem února mě moje kamarádky Lucka a Míša přemluvily,abych s nima podnikla výpravu do rakouského Grazu.Moc se mi nechtělo,ale dala jsem se umluvit,a jsem ráda,že to tak dopadlo,protože náš výlet se vydařil skvěle.Počasí,navzdory všem předpovědím bylo nádherné a cesta proběhla v pohodě.Výstavní halu jsme našly bez problémů a umístění kruhů bylo také bez chybičky.

Paní rozhodčí Hana Ahrens byla přísná,ale příjemná a ohodnotila Ann známkou sehr gut 2.

Ann se předváděla moc hezky a bylo na ní vidět,že jí to baví,tak jsem z toho měla opravdu radost.
 
 
 
 
 
 
 

  

 

Koncem ledna si pro nás do Prahy přijela sestřenička a odvezla si nás k sobě na venkov,aby jsme si užily trochu čerstvého vzduchu a sněhové nadílky.

 

Více fotografií najdete zde.

 

 


Začátek nového roku nás přivítal velikými přívaly sněhu,a tak jsme mohly udělat pěkné fotografie na sněhu i v centru Prahy.

Více fotografií najdete zde.

 

  


29.12.2009 jsme s holčičkama i přes nepřízeň počasí skočily do auta a odfrčely za kamarádkou Luckou a chlapečkama do Káraného,kde jsme strávily silvestr a Nový rok.Byly to moc fajn strávené poslední prázdniny roku 2009.Měly jsme chvíly jaro a nakonec dorazila i zima a s ní i snížek,ze kterého chlupaté osazenstvo mělo narozdíl od nahatého nefalšovanou radost.

Více fotogravií najdete zde.

 

 

V sobotu 10.10.2009 jsme vyrazily na SVĚTOVOU výstavu do Bratislavy.Do výstavního kruhu jsme nastupovaly až v neděli 11.10.ale z obav,aby jsme nic neprošvihly,jsme jely o den dříve.

Anička byla již tradičně ve skvělé náladě a užívala si mojí pozornosti.Do výstavního kruhu nastoupila ze sebevědomím profesionála.

Pan rozhodčí Muntean Petru ohodnotil Aničku známkou V3.

Jsem na ní moc pyšná!!!


 

 

Přidány fotky do Anniiny,Bellinčiny,Maikiny a Aniččiny galerie.


                   
                           

 

V neděli 27.9.2009 jsme spoleně s kamarádkou Luckou vyrazily na návštěvu k Haničce Ivančové do Ústí nad Labem.Kolem desáté dopoledne nás Lucka vyzvedla doma a vydaly jsme se na cestu.Počasí nám přálo,cesta uběhla jak voda a tak jsme kolem poledne dorazily na zahrádku k Hanče.

Přivítání proběhlo bez vrčení a konfliktů a to se nás sešlo deset číňanů a jedna čivavka.Odpoledne dorazil ještě náš chlapeček Allwin,takže skóre bylo nakonec 11:1pro číňany.Allwinek měl obrovskou radost,že se opět sekává s maminkou,bráškou,sestřičkou a všema tetama a v neposlední řadě i se mnou.Nevěděl,kam se vrtnout dřív a koho dřív vítat,a tak bláznivě lítal od jednoho k druhému.Bylo to moc příjemné.

Krásně nám celý den svítilo sluníčko,tak jsme mohly grilovat a povídat a fotit a vůbec se nám nikomu nechtělo domů.

Děkujem za krásný den všem zúčastněným a hlavně naší hostitelce Hanče.

Více fotek zde.

 

 

Přichází nám pomalu podzim a s ním i špatné počasí,a tak je třeba využít každé slunečné odpoledne a vyrazit na delší prochajdu.

Více fotek zde.

 

 

Máme také nové fotky Allwinka.

   

 


 

Konečně nám dorazily fotky našeho Andrýska,tak se můžeme podělit o to jak nám roste do krásy a jak se má báječně.

     

   

     


 

V neděli 30.8.2009 jsme vyrazily na Mezinárodní výstavu do Mladé Boleslavy.Časně ráno jsme s psíma holčičkama dojely do Káraného,kde jsme přesedly do autíčka kamarádky Marušky,nabraly Lucku s Assconem, Míšu s "Jarmilou"a mohly jsme frčet směr výstavní kruh.Cesta byla příjemná a rychle nám utekla.Náš kruh byl umístěn v budově,ale naštěstí u otevřeného východu,tak jsme byly chráněni před sluníčkem a měly i vzduch k dýchání.

První šla na řadu naše nahatá Bellinka.Byla statečná a s každou výstavou se zlepšuje.V konkurenci deseti psích slečen,z nichž byla jedna její sestra dostala známku V a posudek:

Velmi pěkná 10měsíční fena,standartní hlava,nůžkový skus,tmavé oko,výborná linie krku,hřbetu a ocasu.Hrudník ve vývinu,slabší předhrudí/dodělává se/,standartní úprava,nezkušená,dobře předvedená.

V kruhu s námi běhala také Míša s "Jarmilkou"a dostaly také V.


Druhá šla na řadu naše malá holčička Ann,byla to její první výstava a vše proběhlo v naprostém pořádku.Byla si jistá,byla veselá a pana rozhodčího ing.Leoše Jančíka se vůbec nebála.Dostala od něj známku VN1 s posudkem:

5měsíční fena s pěknou hlavou,oko dobré,odpovídá barvě srsti,skus nůžkový.Výborná stavba těla,srst štěněčí,dobře předvedená.


Jako poslední šla naše Anička.V kruhu jí to jako pokaždé bavilo,byla nadšená a veselá,zkrátka sebevědomá psí slečna.V konkurenci sedmi fen od pana rozhodčího dostala V2 res.CAC a posudek:

2letá fena s hezkou hlavou,korektní oko,ucho.Pěkný krk,hřbet,standartní ocas.Korektní stavba těla,pěkný pohyb,srst,hezky předvedená.


Náš chlapeček Asscon byl ohodnocen známkou VN1 a moc mu gratulujeme a máme z něj radost.


 

Moje kamarádka Hanča Ivančová mi poslala svojí holčičku,jak roste do krásy.Je to poloviční sestra našich štěňátek Cruelinda.

 

              

 

 

Dnes 24.8.2009 nám dorazily zprávy o našem chlapečkovi Allwinkovi,jak dělá lumpárny,rošťárny i radosti,jako správné štěndo.Má se báječně a jeho nová rodina ho miluje.

           

           

 

V sobotu 15.8.2009 jsem se s pejskama vypravila do Káraného za holkama na grilovací oslavu prvního malého úspěchu našeho chlapečka.Počasíčko nám vyšlo,jak se patří,tak jsme strávily velmi příjemné odpoledne a večer prima povídáním,super papáním a pitíčkem.Neděle byla ve jménu úprav srsti našich chlupáčů a následném odjezdu do matičky stověžaté.

Víse fotek ZDE.

 

8.8.2009 se konala krajská výstava v Kladně,protože jsme byly právě na dovolené,vyslali jsme pouze jediného zástupce naší smečky,aby nás reprezentoval.

Naše štěňátko Asscon ve své třídě nejprve dostal známku VN1 a v odpoledních závěrečných soutěžích získal první místo mezi všemi štěńátky výstavy.

Nikým neočekávaný úspěch nám všem vyrazil dech a moc,moc gratulujeme!  

 

1.8.2009 jsme vyrazily na naší druhou letošní dovolenou,a to na "OHIO".

Ohio se nachází v samém srdci přírody,na jednom z přítoků řeky Berounky,na Javornici.Lišky tam dávají "dobrou noc"a právě to jsme potřebovaly k ozdravení nervové soustavy a načerpání sil do dalšího boje s civilizací.Bylo nás tam něco dospělích,něco dětí,pejsci,koně a dvě kozénky na čerstvé mlíčko do ranní kávy.Týden jsme si užívaly blahodárné náruče přírody a věřte,že nám nic nescházelo.

                   

Více fotek zde.

 

18.7.až 26.7.2009 jsme se zůčastnily výcvikového tábora ve Svojanově u Moravské Třebové.

V neděli jsme vyrazily na cestu v dopoledních hodinách a na místo jsme přijely odpoledne,cesta byla příjemná,i když dlouhá.Čekalo na nás ubytování v místním hotelu,místo v ubytovně,což nám trochu zomplikovalo pobyt,protože jsme bydlely v druhém patře,a tak jsme musely několikrát denně šlapat schody,ale program tábora se nám moc líbil a snažily jsme se účastnit co možná nejvíce všech akcí.

Setkaly jsme se také s paničkou a páníčkem od pejska Arčího,který je bráškou naší Aničky a dělaly jsme si celou dobu pobytu společnost.Všechno jsme si báječně užily a už se těšíme na příští rok!    


Více fotek najdete zde.

 

Po všech peripetiích,co si chudinka náš chlapeček Andrýsek za svůj krátký život užil,se na něj konečně obrátilo štěstí a dostal se k moc hodné slečně do Chomutova,kde už zůstane,šťastný v rodině,kde ho budou mít všichni rádi.

 

O prodlouženém víkendu jsme se vypravily na návštěvu do Třebnušky,počasí se nám vydařilo a v sobotu ráno jsme jely do Plas u Plzně na koňské závody.Kobylka Valentinka se umístila na druhém místě a v soutěži skoku mohutnosti se svojí paničkou Kačenkou dokonce vyhrála :).

Allwinek jel jako jediný s námi a užíval si mojí pozornosti a byl moc hodný.

Více fotografií zde.

Celý víkend se vydařil,ale na závěr se vše pokazilo,a to tím,že nám nová majitelka Ándrýska napsala,že nám ho musí ze svých vážných zdravotních důvodů vrátit.

Velmi nás to mrzí,ale život není vždy lehký,a tak jsme nuceni Ándrýska znovu nabídnout k prodeji a doufáme,že bude mít napodruhé větší štěstí.

   

 

 

Andy je "čistý"naháček s velmi dobrým osrstěním požadovaných partií,dobrého pigmentu,plnochrupý a vše nasvědčuje,že to bude velmi elegantní naháč nízkého vzrůstu.Velmi rád se předvádí a je to velký mazel!

 

27.6.2009 se stal velkým dnem pro našeho druhého chlapečka Ándrého!

Pro Andrýska si přišla slečna Erika Šemberová a budou spolu bydlet v Praze 5.

Přejeme Andrýskovi hodně lásky a štěstí s novou maminkou a hodně úspěchů ve výstavních kruzích.

 

Na víkend 19.a 20.6.jsme všichni vyrazily na návštěvu do Třebnušky k mojí milované sestřeničce.Počasí se nám vydařilo,tak jsme si mohly užívat venkova.

 

Více fotek zde.


18.6.2009 se stal důležitým dnem pro našeho chlapečka Assconka!

Odpoledne si pro něj přijela jeho nová milující maminka Lucka Kroupová,která má již chlupatého kluka,jménem Artuš a zatoužila pořídit mu nahatého kamaráda.

Assconkovi v novém domově přejeme hodně lásky a štěstí!


 

Sobota 13.6.2009 nás probudila sluníčkem a nádherně teploučkým počasím.Trošku jsme dopoledne lenošily a pozvolna se připravovaly na odpolední dobrodružství.Čekal nás výlet za naší novou psí rodinou do Káraného.Cesta proběhla bez jakýchkoli komplikací a na místě jsme byly na čas.


Přivítala nás kamarádka Lucka,Artík,Popeluša,Lucky maminka a hlavně spousta dobrot.Za nějakou chvíly dorazila i teta fotografka Maruška,která zachránila pejsky krémem na opalování,protože já hlava děravá ho zapoměla doma.


Později odpoledne se k nám přidala ještě teta Renča a tak jsme si všichni užily mooc krásné sobotní odpoledne.


 

Více fotek zde

 

V sobotu 6.6.2009 jsme se opět rozjely zabojovat na výstavu.Tentokrát do Lysé nad Labem,kde se konala naše klubová výstava.

Belinka se stále trochu bála,a tak o "ocásek" (protože s ním při běhu nemávala na paní rozhodčí Mgr.Boženu Ovesnou)dostala ve třídě dorostu známku VN2 a posudek:

7měsíční fena správného rámce,hlava správně modelovaná,velmi pěkné ucho,pevný hřbet,správné úhlení končetin a velmi pěkný pohyb.


Anička nastoupila do třídy otevřené se svým zdravým sebevědomím a profesionalitou a konkurencí dalších dvou psích slečen.

Paní rozhodčí Věra Sosnová ji ohodnotila známkou V1 CAC a posudkem:

2letá elegantní typická fena dobrých tělesných proporcí,výborná mechanika pohybu,vynikající osrstění.


Den nám uběhl jako voda,asi také proto,že jsme ho skoro celý strávily ve velmi příjemné společnosti našich nových kamarádek,a mohly jsme se společně radovat z úspěchů.Velmi příjemná změna! 

 

V sobotu 30.5.2009 jsem navštívila svojí novou "schovanku" u své kamarádky Janičky a moc se mi líbí,možná,že si jednou pořídím taky takovou.

 

 

24.5.2009 se konala mezinárodní výstava v Litoměřicích.

Výstava je to moc pěkná,tak jsme jako v loni jely společně se sestřeničkou Sašenkou na celodenní výlet.Narozdíl od loňského roku mám již letos řidičský průkaz,tak jsme mohly vyrazit na čistě dámskou jízdu.Počasí bylo skvělé,tak jsme si to opravdu užily.

Belinka mě opět nezklamala a moc se snažila nebát se a předvádět se v kruhu jak se patří.Ve třídě dorostu bylo pět holčiček a jedna hezčí než druhá.Paní rozhodčí Marušková je všechny pochválila,jak jsou šikovné a krásné.Belinka dostala známku VN,ale poředí se nedávalo a posudek má:

Velmi pěkná fena s typickou hlavičkou,kvalitním chrupem,výborná v pohybu,ovladatelná.


 

Anička spolu s dalšímy pěti fenkami ve třídě otevřené byla ve svém živlu.Předváděla se opět na výbornou a bylo na ní vidět,jak jí to baví.Je to moje zlatíčko.Paní rozhodčí Marušková jí ohodnotila známkou V3 a posudkem:

Velmi pěkná představitelka plemene s kvalitní srstí,dobrým pohybem,vyrovnaná,sebevědomá,dobře předvedená.


3.5.2009 jsme se zůčastnily mezinárodní výstavy v Praze Letňanech,a naše naděje Belinka tu zahájila svojí výstavní kariéru!Byla trochu roztřesená a bojavá,ale zvládla to na jedničku s hodnocením VN.Paní rozhodčí Brotánková byla velmi jemná a Belinku pochválila,jak je šikovná.

 

 

Posudek Belinky:7měsíční fenka,na svůj věk vyspělá,dostatek substance,při dobrém vedení perspektivní fenka.

Anička ve třídě otevřené,v konkurenci pěti feneček dosáhla na V2 res.CAC a paní rozhodčí Desserne z francie se moc líbila,tak že jí napsala posudek:

Správný formát s velice hezkou hlavou,vynikající výraz,pysky správně formované,krásné tváře,vynikající pigment.Dobrá lehká kostra,správné zaúhlení PK i ZK,správný pohyb a dobré držení hřbetní linie.

 

5.5.2009

 

Halóó lidi, jupííí máme za sebou kontrolu vrhu!!!  

Podrobnosti a fotky v 7 týdnech - klikněte na foto

 

 

 

 

 

28.4.2009

Přidány fotky Áčáků v 6 týdnech

 

 

13.4.2009

   

Přidány fotografie do stránky Vrh "A"

pupíčci ve věku 4 týdnů

 

Přidány fotografie Bell Ami Bohemia Ortles do její stránky

Z malé holčičky nám roste krásná slečna!

Jukněte!

 

 

26.3.2009

KONEČNĚ PŘIDÁNY FOTOGRAFIE DO STRÁNKY VRH A

( webmasterová si klidně marodí, když je u nás taková veliká událost, baba jedna ) 

 

JUPÍÍÍ  JE TO TADÝÝÝ!!!

MÁME ŠTĚŇÁTKA   

V ÚTERÝ 17.3.2009,V ČASNÝCH RANNÍCH HODINÁCH

NAŠE MLADÁ PANÍ  MAIKI ČIN ČIN PET PORODILA 4 KRÁSNÁ, ZDRAVÁ ŠTĚŇATA

3  KLUKY A JEDNU  HOLČIČKU 

 

 

Maminka Maiki

 

 

TATÍNEK JE KRÁSNÝ A ÚSPĚŠNÝ

JCH. WILD HORSE FAVONIUS POLAND import PL

otec:ICH.Martini Sua Sponte x matka:CH.Tessalina Favonius

narozen 7.9.2007
CHOVNÝ , Plnochrupý
Zdravotní vyšetření
OPTIGEN test na PRA negativní
vyšetření do třetí generace předků
patelas 0/0
vyšetření srdce - negativní
 
Výstavní ocenění:
Junior šampion Montenegra
Junior šampion Bulharska
Junior šampion Makedonia
BALKÁNSKÝ ŠAMPION
BOB - PL
BOB – BG
BIG 4
EXCELLENT
CAC
NOMINACE NA CRUFT 2010
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

TOPlist